среда, 27. фебруар 2013.

SP: Vorli osvojila zlato u veleslalomu, Ignjatovićeva 41.

Francuska skijašica Tesa Vorli ubedljivo je danas osvojila titulu u veleslalomu i tako svojoj zemlji donela četvrtu medalju na Svetskom prvenstvu u Šladmingu.

Sigurna pobeda Tese Vorli, Tina Maze osvojila treću medalju
Vorlijeva je zadržala svoju prednost posle prve serije, a završila je u ukupnom vremenu od dva minuta i 8,06 sekundi.
Srebro je osvojila Slovenka Tina Maze, koja je imala 1,12 sekundi zaostatka, a ovo joj je treća medalja na takmičenju. Bronzu je uzela Austrijanka Ana Feninger, sa zaostatkom od 1,18 sekundi.
A, reprezentativka Srbije u skijanju Nevena Ignjatović zauzela je 41. mesto. Ona je u konkurenciji 51 skijašice koje su završile trku, ostvarila ukupni rezultat od 2:19,05 minuta, i zaostala za pobednicom 10,99 sekundi.